Popis projektu

„SVĚTLO A STÍN“

8.6. – 13.6.2021

Sid Smutný

5denní smíšený kurz pro ženy i muže

KURZ „SVĚTLO A STÍN“

Moje zkušenost z kurzů jako účastníka byla vždy taková, že se na kurzu vytvořila krásná energie, vylétl jsem do nebe, tam jsem pár dní po kurzu ještě zůstal a rychle sletěl zpět do reality. A ta zůstala stejná. Byl jsem zklamaný. Hledal jsem při své práci za posledních pár desítek let způsob, jak udělat změnu trvalou a nevratnou. A to se podařilo. Pokud odžijete situace z vaší minulosti, tak se již nikdy nevrátí. Vaše emoční a karmická zátěž se sníží a vaše vědomí se naopak zvýší. To je způsob, jak se v životě pohybovat od strachu k lásce nebo od náročného života k tomu šťastnému a spokojenému. Kurz „Světlo a stín“ je spojením toho nejlepšího z našich minulých kurzů jako Hluboké léčení, Peníze a láska a Proměna.

Nejhorší rada, kterou vám může někdo někde dát, je změň svoje myšlenky a buď pozitivní. Naše myšlenky totiž přímo odráží naše potlačené a neprožité pocity. Pokud se tedy pokusíte změnit své myšlení bez zpracování svých pocitů, stanete se člověkem, co se navenek snaží vyzařovat lásku. Uvnitř ale cítí nenávist či vztek. Takový rozpor vás časem zničí. Pokud se vám ale podaří odžít (přijmout, transformovat) ty nejtěžší situace z vašeho života (karma), váš život se přirozeně změní zevnitř a ve vašem srdci a duši se rozlije postupně láska a blaženost. Je to samozřejmě cesta a chvíli to trvá, ale v dnešní době jsou, například oproti době, kdy žili naši rodiče, možné opravdu velké zázraky.

RADOST ZE ŽIVOTA

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč jsme tady, je žít náš život v radosti a lásce. Proč ho ale nežijeme? Moje kamarádka Martina mi řekla: „Bůh mi řekl. Stvořil jsem vás v lásce a z lásky a dal jsem vám svobodnou vůli. A vy jste ji šli uplatňovat do svých životů. Někdo pozitivněji, někdo negativněji. Tak jste si do duše přivedli mimo lásky i negativní energii a ta se vám realizuje v tomto životě. Často se zlobíte na mě, na osud, na život za to, jak žijete. Ale já tady stojím, váš milující otec, a čekám, až se opět rozhodnete na základě své svobodné vůle mi odevzdat veškeré utrpení a dojít k odpuštění. Pak namísto negativní energie přivedu do vaší duše opět LÁSKU a SVĚTLO. Je to jen na vás a vašem rozhodnutí.“

Proto je také nejdůležitější část naší práce přivádět lidi zpět k radosti. Taky je učit, jak je to možné udělat. A proto také velká část naší práce je práce s přijetím a odpuštěním. Všechny naše neláskyplné činy, které jsme v minulosti vykonali a způsobili druhým bolest, musíme znovu doprožít. Tedy přesně, musíme doprožít tu bolest, co cítili druzí, abychom se mohli opět vrátit k radosti. Dobrá zpráva je, že karmu lze odžít zrychleně čili nemusí to tak bolet. Na druhou stranu, karma je v nás v určitých slupkách, proto tyto situace nemůžeme odžít dříve, než přijde jejich čas. Přesto však většina lidí, a naprostá většina účastníků našich kurzů, nosí na zádech zátěž, kterou už mohli dávno odevzdat. A my jim pomůžeme během kurzu tenhle batoh sundat.

Na kurzu si záměrně prožijete rituál vlastní smrti, se kterým pracujeme už několik let s velkou pokorou, a je to obrovský učitel. Říká se, že pouze kdo přijal vlastní smrt, přijal život. Že bychom měli žít se stálým vědomím toho, že nám na rameni sedí anděl smrti a my můžeme kdykoliv odejít. Jedině tak dokážeme žít opravdu naplno. Můj učitel a kouč kdysi zkoumal lidi s mediánem života jeden rok, tedy lidi, kterým zbýval přibližně jeden rok života. Všichni se shodli, že to byl nejlepší rok jejich života. Prostě už nebylo na co čekat, mohli ho jen prožít naplno.

ÚROVNĚ VĚDOMÍ

Na kurzu vás provedeme šesti dny plnými rituálů, tance, meditací, prací s pocity a karmou, sdílením a zpíváním. Zažijete vyváženou porci stínů i světla. Protože takový je život. A je třeba ho žít. Jedna dívka si kdysi dala LSD ve snaze zjistit smysl života. Když prožívala účinek drogy, tak si zapsala svoje zjištění o smyslu života na papírek. Když se druhý den probrala, šla se zvědavě podívat na svoje poznámky. Stálo na nich: „Sedím a jím pomeranč.“ Ano, smyslem života je prožívat naplno právě to, co se teď děje.

V knize Moc vs. Síla její autor David R. Hawkins zjistil, že skutečným ukazatelem kvalit člověka je úroveň vědomí. Inteligence není v žádném případě zárukou skutečných lidských kvalit, protože z historie známe vysoce inteligentní lidi, co způsobili ty největší zločiny v lidských dějinách. Naproti tomu stejně inteligentní lidé jako Gándhí, Matka Tereza, Dalajlama, kteří mají vysokou úroveň vědomí, ovlivnili pozitivně životy milionů lidí. A právě vysoká úroveň vědomí člověka je zárukou, že bude pracovat ve prospěch celku a nebude upřednostňovat zájmy své vlastní nebo zájmy ekonomických, náboženských či jiných skupin. Na základě výzkumu vyplývá, že lidé, kteří jsou na nízkých úrovních vědomí, vytvářejí konflikty, aby uhájili svůj život, své zájmy, aby se cítili bezpečněji. V zájmu svém jsou schopni škodit druhým. V jeho tisícibodové stupnici jsou to úrovně pod 200 bodů. Naproti tomu čím více jsme nad touto úrovní, tím více chápeme životní souvislosti, máme hluboký respekt k životu, lidem a přírodě a jsme schopni vše pozitivně tvořit. Horní hranicí, kterou Hawkins stanovil, je 1 000 bodů, tedy úroveň vysvobození. Vědomí lze měřit podle metodiky Davida R. Hawkinse u každého jedince, a to svalovým testem. Každý duševní stav je spojen s převládající hlavní emocí. Na nejnižší úrovni se nachází stud (pocity zahanbení, zavržení, totálního pokoření – např. u obětí znásilnění). Nacházet se trvale v tomto duševním stavu se podobá nesnesitelnému peklu. Druhou nejnižší emocí je vina – a tak dále postupujeme stále výš. Být smutný je například o něco výše než být apatický. Čili rozplakat se a dát průchod smutku je lepší, než necítit pod apatickou vrstvou „nic“, v danou chvíli to vlastně zvýší „naši vibraci“. Důležitým mezníkem je úroveň 200. Pod ní se vyskytujeme ve sféře převládajících destruktivních emocí, v nichž člověk potřebuje čerpat energii zvenčí, z vnějšího systému, od druhých lidí. V této úrovni se podle Hawkinse nachází většina populace. 

Cílem našeho kurzu tedy bude zvýšit úroveň vašeho vědomí a scelit co nejvíce vaší duše. Techniky, které používám jsem se učil po celém světě od domorodých kultur, které tato tajemství duše a vědomí znaly. Tedy čím více očistím svoji karmu, tím více zvedám svoje vědomí a vibraci a mám lepší život. Spoustu těchto krásných metod, technik a rituálů vás naučíme a věnujeme je vám jako dárek pro vaši další celoživotní práci. Horní pól pyramidy vědomí je tedy něco jako NEBE a spodní PEKLO. Nejsou to tedy žádná místa, ale stavy naší duše. Důležité je vědět, že vše, co očistíme a posuneme nahoru, se již nezmění a trvale nám zůstane. Dřív tato práce znamenala několik životů a inkarnací a dnes lze stejnou práci udělat za pár měsíců či let. A obrovskou část této práce uděláme na kurzu, protože skupinová síla a energie umožňuje zázraky v přítomnosti. A zároveň díky silným nástrojům budete moci na sobě pracovat kontinuálně i po kurzu.

Na co se můžete těšit:

 • Unikátní transformační cesta skrze rituály

 • Léčení vnitřního dítěte a vztahu s matkou a otcem

 • Očistíte své srdce a tělo od negativních emocí

 • Naučíte se metody pro práci s pocity, strachy a životními vzorci

 • Naučíte se tvořit realitu bez vytváření stínů

 • Prožijete si vlastní smrt

 • Ujasníte si jaké nesete dary

 • Naučíte se principy vědomých vztahů

 • Zpracujete si velkou část své karmy a stínů

 • Projdete rituálem znovuzrození

 • Budeme sdílet, tančit, oslavovat a zpívat

KURZ „SVĚTLO A STÍN“. PROČ PŘIJET?

KURZEM SE BUDOU PROLÍNAT ČTYŘI HLAVNÍ TÉMATA A RITUÁLY: PRÁCE S KARMOU, RITUÁL SMRTI, RITUÁL ZNOVUZROZENÍ A RITUÁL HLEDÁNÍ VLASTNÍ VIZE. Odžijete si velkou část své karmy a stínů. Prožijete si vlastní smrt i znovuzrození. Abyste se mohli plně otevřít životu, je třeba přijmout smrt. Vykročité na cestu za svojí vizí a posláním. Uděláte silný a trvalý posun od strachu k lásce a posun na žebříčku vědomí. Havajci říkají, že když něco funguje, tak je to pravdivé. Změna, kterou projdete, je hluboká a trvalá. Zažijete sílu vědomého a pozitivního společenství, kde jste vždy plně přijati a milováni.

Workshopem vás bude provázet Sid Smutný

O Sidovi:

Bývalý punker, anarchista, rocker a DJ Rádia 1. Sid strávil 15 let ve firemním a korporátním prostředí jako top manažer. Deset let jako úspěšný obchodní ředitel Microsoftu. Posledních 10 let se živí jako transformační průvodce, kouč, mentor, terapeut a podnikatel. Studoval v USA, v Londýně, v Bruselu, na Havaji a v Indii. Má vlastní koučovací firmu www.coachme.cz. Je autorem vlastní nadčasové transformační metody pro práci s pocity, strachy, rodovou a karmickou zátěží. Je tvůrcem již skončeného projektu Vědomý Lídr a byl jedním ze sedmi lektorů programu pro muže Cesta Pravého Muže. Jeho dlouhodobou vizí je pozvednout vědomí a sebevědomí v naší zemi a propojit v lidech jejich mužskou a ženskou energii a vést lidi k moudrosti a zralosti. Má za sebou přes 5 000 hodin koučování s klienty a stovky hodin workshopů. Jeho silnou kvalitou je schopnost jít do hloubky. Miluje svoji ženu, čtyři děti, práci s lidmi, přírodu, dobré jídlo, Havaj, italské Lago di Garda a řecké Santorini, svobodu a velké smysluplné vize.

Sid: „Snažím se svojí prací přinášet lidem svobodu. Jsem inspirovaný uměním starých havajských kahunů, českými hermetiky, mystiky a léčiteli, ruskými bioenergetiky, indickými guru, čínskými taoisty, andskými indiány, šaolinskými mnichy a nejlepšími světovými i českými lídry a kouči. Od všech jsem získal silné techniky a nástroje pro rozvoj člověka. Moje filozofie je filozofie středu a jednoduchosti. Je skvělé být spirituální, ale měl bych umět i vydělat peníze a zvládat denní život. Je skvělé milovat druhé, ale je třeba umět milovat především sebe. Jednoduchost znamená vše, co je z jednoho ducha, čili od Boha. Věřím v sílu a velký potenciál českého i slovenského národa. Mám velkou vizi naše země pozvednout, a proto pracuji s rozvojem vědomí u lídrů, s vědomými firmami, s muži, ženami i s páry. Přál bych si, aby ženy byly opět ženami a muži muži, a vládla mezi námi jednota a láska.“

Rozhovor se Sidem – Pravý Domácí Časopis

Místo:

Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí 11  https://www.kubasovachalupa.cz/kontakty/

Ubytování:

Ubytování ve 3lůžkových, 4lůžkových, 5lůžkových, 6lůžkových a 7lůžkových pokojích.

Strava:

Čeká na nás výtečná domácí vegetariánská strava.

Cena za stravu a ubytování:

Plná penze a ubytování na pokoji: 4 100 Kč.

Plná penze a ubytování ve vlastním stanu: 3 300 Kč.

Termín:

Začínáme 8.6. v 18:00 registrací a pak v 19:00 večeří. Končíme 13.6. v 15:30 po obědě.

Kurzovné :

8 500 Kč

Přihláška:

Po vyplnění a odeslání formuláře vám přijde na váš e-mail potvrzení o přijetí přihlášky. Pro rezervaci místa na kurzu prosím uhraďte zálohový poplatek  2 500 Kč,  ten bude na místě odečten z kurzovného, které bude v den zahájení kurzu vybráno v hotovosti. Poplatek prosím zašlete na účet: 2001916204/2010, pod variabilním symbolem 20210608 a do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a tel. číslo. Vaše místo bude rezervováno po připsání zálohy na účet. Při naplnění kapacity skupiny budeme zohledňovat datum připsání zálohy. Týden až dva před kurzem vám přijdou podrobné informace o kurzu.

Těším se na Vás,  Sid

Kontakt:

SID: +420 773 674 773

email: vladimir.smutny@coachme.cz

DALŠÍ WORKSHOPY

DALŠÍ SLUŽBY