Project Description

“POSVÁTNÉ PARTNERSTVÍ”

Tayen Smutná a Sid Smutný

17. 9. – 24. 9. 2020

8denní kurz pro páry

Náš příběh – část 1

Je krátce před půlnocí 6. 6. 2012 na ostrově Santorini. Je úplněk a tzv. noc Venuše. Mám první rande s Tayen. Známe se dva dny, tedy spíš asi stovky let. Jsme na kraji útesu nad mořem v Akrotiri. Jen pár metrů od místa 3 500 let starých vykopávek kykladské a minojské kultury. Celý den před naší schůzkou mi chodila myšlenka, že máme udělat společně rituál odpuštění. Tenkrát jsem si myslel, že jen za nás dva. Dnes chápu, že za všechny ženy a muže. Beru Tayen za ruce a posadíme se proti sobě. Koukáme se hluboce do očí a najednou se naše obličeje začnou měnit. Vidím obličej mykénské ženy, který se rychle střídá s obličejem čarodějnice a dalšími. Tayen vykřikne. Obrazy z minulosti mizí. Tušíme, že se nevidíme poprvé.

Posvátné partnerství – část 1

 Můj bývalý indický učitel mluví o vztazích velmi jednoduše. Vše je o našem vztahu sami k sobě. Ostatní jsou jen nepopsané listy papíru, na které si projektujeme stíny svojí psyché. Základem všech kvalitních vztahů je práce se sebeláskou a sebepřijetím. Což se lehko řekne. Praxe je ovšem značně obtížnější. Většina vztahů je zároveň karmických, a tedy v nich prožíváme to, jak jsme se kdysi chovali k druhým. Pokud jsme ubližovali, pak musíme prožít stejné pocity, jaké jsme způsobili druhým. Tak dlouho, dokud to nepochopíme, nepřijmeme a neodpustíme. Občas zaslechnu příběhy o druhé půlce duše, o dvojplamenech, o partnerství na úrovni Ježíše a Marie. Ano, jsou to krásné ideály, ale žije to dnes někdo? Měli bychom k nim směřovat, ale potřebujeme zvládnout vztahy takové, jaké jsou se vší radostí i temnotou, láskou i bolestí. Zatím totiž nežijeme v nebi, ale nohama na zemi. Posvátné partnerství je cesta. Je cesta do naší zralosti, celistvosti, uzdravení, lásky, pochopení.

Náš příběh – část 2

Sedím s Tayen pár dní po nočním rande na lavičce v Kamari na ostrově Santorini. Neohrabaně se ji snažím sbalit a ona mě taky. Mám představu, jakou chci partnerku. Na některých kvalitách mé vztahy vyhořely. Jako třeba neschopnost se rozvíjet stejným tempem a mít stejný potenciál. Cítím, že tahle krásná řecká bohyně má potenciál obrovský. Slyším se, jak říkám: “Já bych chtěl partnerku, co chce ještě dítě.” Tayen: “To já bych taky ještě chtěla. Ale dvě už mám.” Tak to nevím, zda jsem chtěl slyšet. Žena se dvěma dětmi. Zvládl bych to? Tayen pokračuje: “Já bych chtěla muže, co už je rozvedený. Vím, že by si pak vážil rodiny.” Tak to splňuji. Říkám nahlas: “Tak to já už rozvedený jsem. Dokonce dvakrát.” Tak to nevím, zda chtěla slyšet. Oba jsme rozpačití a zvažujeme, co to pro nás vše znamená.

Posvátné partnerství – část 2

Lidé kmene Kogi mají pravděpodobně největší úroveň vědomí na světě. Je to jedna z původních civilizací a dodnes se snaží žít v čistotě ducha a spojeni s přírodou. Milují Matku zemi. Překvapivě často také jezdí do Čech. Pracují spolu v párech. Muž se ráno probudí a naladí se na ženu a hned ví obrazně “jaké bude počasí, co se děje či bude dít, jakou má žena náladu a co je potřeba udělat”. Ženy, a i naše vnitřní ženy, jsou naším spojením s Bohem či Vesmírem. Umožňují nám napojit se na něco vyššího. Kogi to moc dobře vědí. Naše ženská část se napojí a rozšíří a “stáhne informace” a mužská část jde a udělá akci, “vykoná, co je třeba”. Druhá zajímavá věc o Kogi je, že neustále čistí vše, co je “negativní” čili nízkovibrační. Blbé pocity, strachy atd. Tím stále zvyšují svoje vědomí.

Náš příběh – část 3

Je 10. května 2013. Budím se do krásného slunečného dne na louce u Vltavy. Provázím vizionáře (lidi, co hledají svoji vizi) rituálem Hledání vize. Vrací se všichni brzo ráno po čtyřech nocích z lesa. V očích mají štěstí a záři. Dostávám sms, že se mi dnes ráno narodila dcera. A že moje žena leží na JIP a nikdo neví, zda přežije. Radost z dcery se mísí se strachem. Křičím radostí i strachem. Dnes ráno se narodila vize pro vizionáře a zároveň se narodila moje dcera Sophie, tedy “moudrost”. Mám za sebou s Tayen perné měsíce. Tayen je obviněná svým partnerem, že je špatná matka, dva soudy o děti v Řecku. Děti musí dvakrát k soudu aby řekly, zda chtějí žít s mámou nebo s tátou. Skoro utajené těhotenství Sophinky v Řecku, stěhování dětí a Tayen do ČR, hledání nového bydlení, shánění hypotéky a překotný porod o měsíc dříve. To znamená pro Sophii dva první týdny života v osamění na novorozeneckém oddělení a pro Tayen boj o život na JIP. Nakonec jsme to všichni všechno dali. To ještě netušíme, jak nám ve vztahu dají zabrat naše zranění a naše vzájemná karma. Máme novou slepenou rodinu a vydáváme se na další cestu. Taky máme čtyři krásné děti, sami sebe, krásné bydlení v přírodě a milující a podporující rodiče a naši schopnost pracovat na sobě a jít do hloubky.

Posvátné partnerství – část 3

Existuje tedy posvátné partnerství? Posvátné partnerství je především cesta. Cesta dvou jedinců, co už mají něco za sebou. Co zažili bolest a část své zátěže již odpracovali. Partnerství dvou lidí, co nežijí na obláčku a jdou spolu dál, i když v nich, nebo kolem nich, zuří bouře. Dvou lidí, co moc dobře vědí, že pokud nepřekonají své vlastní vnitřní draky, budou se jim v partnerství dít stále podobné věci, které nemohou pořád svalovat na někoho tam venku. Posvátné partnerství je cesta úcty, přijetí, blízkosti a sounáležitosti v dobrém i zlém. Je to cesta plné zodpovědnosti za to, co se mi děje, a cesta neustálé očisty a práce na sobě. Cesta, kdy náhle ucítíte, že váš život je lehčí a lehčí a váš vztah krásnější a více vyživující. Cesta, na které společně v lásce začnete tvořit něco krásného pro sebe, své děti, komunitu i zemi. Cesta ke zralosti a vnitřní jednotě. Vědomé páry a rodiny jsou ti, kdo změní tento svět.

Náš příběh – část 4

Je podzim 2019. Žijeme v nádherné české přírodě v Brdech na polosamotě v krásném dřevěném domě. Z okna koukáme do lesa. Naše úžasné a zdravé děti navštěvují skvělé školy. Tři z nich Waldorfskou školu v Příbrami a má nejstarší dcera Natálie Anglo-Americkou univerzitu v Praze. Přes všechny jejich puberty a průšvihy jsme milující rodiče, kteří jsou na ně hrdí. Oba s Tayen pracujeme s lidmi a víme, že naše společná práce se odehrává na vysoké úrovni vědomí a je velmi silná a požehnaná. Ne, ještě jsme nedosáhli všech našich snů, ale vidíme obrovský pokrok v tom, kam jsme se posunuli jako rodina i partneři. Nebylo to lehké a někdy to fakt bolelo, ale stálo to za to. Vždy, když jsme překonali nějakou zkoušku, nás to posunulo o úroveň výš. K čemu by nám bylo, kdybychom všechny naše vztahy od začátku měli nádherné a perfektní? Jak bychom ostatní páry mohli učit, jak projít proměnou, pokud bychom nezažili pořádné stíny a temnotu? Jsme vděční za to, co máme a za naši cestu.

Na co se můžete těšit:

 • Unikátní transformační cesta skrze rituály

 • Hluboké čištění karmické zátěže

 • Léčení vnitřního dítěte a vztahu s matkou a otcem

 • Pochopení rozdílu mezi zralým a nezralým ženstvím a mužstvím

 • Propojení vaší vnitřní rodiny: ženského, mužského a dětského principu

 • Vytvoříte si svoji partnerskou vizi

 • Budeme pracovat na kolektivní úrovni vztahů mezi muži a ženami

 • V lásce uzavřete své vztahy s bývalými partnery

 • Prožijete několik partnerských rituálů

 • Naučíte se principy vědomých vztahů

 • Projdete rituálem Posvátného sňatku

 • Obnovíte svoji duši i váš vztah

 • A mnoho dalších zážitků a rituálů

KURZ POSVÁTNÉ PARTNERSTVÍ

Proč přijet?

Kurz Posvátné partnerství je cesta, jak posunout vědomí ve vašem partnerském vztahu, vyléčit svá zranění a rozpustit zátěže z minulosti. Celý kurz se bude odehrávat v úrovni vědomí 550, což je bezpodmínečná láska. V takovéto úrovni vědomí je mnohem snazší očistit svoji minulost a vrátit lásku do vašeho vztahu a také zažít, jaké to je prožívat vztah na této úrovni. Všechny páry dostanou i práci na doma po kurzu tak, aby rozpuštění negativních vazeb mezi partnery bylo trvalé. Naše kurzy jsou založené na tom, že nám nestačí ukázat vám úroveň vědomí na kurzu a pak vás necháme vrátit se do starých energií. Pracujeme především s trvalou změnou čili s tím, že vaše osobní vibrace (úroveň vědomí) se trvale pozvedne. Pracujeme s modelem vědomí dle D. R. Hawkinse, viz třeba tento článek. Bez trvalého vyléčení našich zranění, karmy a zátěže z minulosti nelze vztah opravdu proměnit. Proto vám dáme nástroje a samostatnou práci po kurzu k tomu, aby vaše zranění byla vyléčena a zátěž z minulosti rozpuštěna. Jenom tak se vaše vědomí a partnerství posune na novou a trvale vyšší úroveň vědomí. Ve chvíli, kdy jsem uzdraveni, partnera nepotřebujeme. Je však krásné ho mít.

“Člověk dospívá v okamžiku, kdy začne lásku dávat, namísto aby ji vyžadoval. Když začne překypovat a sdílet, když začne rozdávat.”

Osho

Workshopem vás bude provázet Sid Smutný

O Sidovi:

Bývalý punker, anarchista, rocker a DJ Rádia 1. Sid strávil 15 let ve firemním a korporátním prostředí jako top manažer. Deset let jako úspěšný obchodní ředitel Microsoftu. Posledních 10 let se živí jako transformační průvodce, kouč, mentor, terapeut a podnikatel. Studoval v USA, v Londýně, v Bruselu, na Havaji a v Indii. Má vlastní koučovací firmu www.coachme.cz. Je autorem vlastní nadčasové transformační metody pro práci s pocity, strachy, rodovou a karmickou zátěží.

Jeho dlouhodobou vizí je pozvednout vědomí a sebevědomí v naší zemi a propojit v lidech jejich mužskou a ženskou energii a vést lidi k moudrosti a zralosti. Má za sebou přes 5 000 hodin koučování s klienty a stovky hodin workshopů. Jeho silnou kvalitou je schopnost jít do hloubky. Miluje svoji ženu, čtyři děti, práci s lidmi, přírodu, dobré jídlo, Havaj, italské Lago di Garda a řecké Santorini, svobodu a velké smysluplné vize.

Sid: „Snažím se svojí prací přinášet lidem svobodu. Jsem inspirovaný uměním starých havajských kahunů, českými hermetiky, mystiky a léčiteli, ruskými bioenergetiky, indickými guru, čínskými taoisty, andskými indiány, šaolinskými mnichy a nejlepšími světovými i českými lídry a kouči. Od všech jsem získal silné techniky a nástroje pro rozvoj člověka. Moje filozofie je filozofie středu a jednoduchosti. Je skvělé být spirituální, ale měl bych umět i vydělat peníze a zvládat denní život. Je skvělé milovat druhé, ale je třeba umět milovat především sebe. Jednoduchost znamená vše, co je z jednoho ducha, čili od Boha. Věřím v sílu a velký potenciál českého i slovenského národa. Mám velkou vizi naše země pozvednout, a proto pracuji s rozvojem vědomí u lídrů, s vědomými firmami, s muži, ženami i s páry. Přál bych si, aby ženy byly opět ženami a muži muži, a vládla mezi námi jednota a láska.“

Rozhovory se Sidem

A Tayen Smutná

O Tayen:

Tayen strávila většinu svého dospělého života v zahraničí – především na řeckém ostrově Santorini. Poznávala život v jiných zemích, odlišné zvyky, tradice a kultury. Vzdala se formálního vzdělání na FFUK, aby mohla studovat život samotný. Díky cestování i díky prostému žití těch krásných i těch velmi náročných chvil, nabyla životní moudrost, o kterou se nyní dělí s dalšími ženami.

Již od útlého věku byla hluboce spojená se Zemí a s vodou. To ji postupně přivedlo na cestu propojování tradičního učení a moudrosti s dnešním světem. Provází skrze obřady a rituály. Vede ženy na transformační cestě www.moudrostbyti.cz k objevování jejich hlubin, aby se mohly znovu spojit samy se sebou, se svým tělem, s druhými a se Zemí; aby mohly znovu otevřít svá srdce sobě, ženám, mužům a Zemi.

Je žena skvělého muže a matka tří dětí.

Tayen: „Na cestě vnitřní proměny jsou témata, kterými potřebujeme projít všichni, bez ohledu na pohlaví. Pak jsou ale oblasti, které jsou specifické pro ženy a každá žena, která je na cestě hledání a objevování, se dříve nebo později s těmito tématy nevyhnutelně setká. Je úžasné vidět ženy rozkvétat, uvolňovat se a zvolňovat, vidět jak začínají nově vnímat sebe, své tělo, svůj život a okolní svět. Jsem vděčná za to, že mohu přispívat k tomu, že ženy objevují ženský svět a velký dar a sílu podpory, kterou si mohou vzájemně poskytnout.

Mou srdeční záležitostí je vztah se Zemí a s vodou. Země nám dává tolik podpory, lásky, výživy a vedení. Vnímám jako své poslání – a dělá mi velkou radost – že mohu znovu propojovat ženy se Zemí a že tím přispívám k vytváření vztahu, kde je v rovnováze braní i dávání. Inspirací pro mou práci i pro můj život jsou tradice a původní moudrost ze všech koutů světa. Je fascinující vidět, jak kultury na vzdálených kontinentech vnímají velmi podobně nebo úplně stejně mnoho záležitostí ohledně lidí a našeho vnitřního i vnějšího života. Jak se v jiných tématech doplňují a znovu se tak postupně skládá a objevuje zapomenutý obraz toho původního, pradávného vědění.”

Dále vás bude spoluprovázet Michal Seifert

O Michalovi:

Dlouhá léta pracoval v IT, vrcholově létal leteckou navigaci, má tři děti. Po objevení osobního rozvoje a práce s tělem, opustil dobře placenou práci v IT a vydal se na vlastní cestu. Nějakou dobu pracoval pro EASE – European academy of somatic education na kurzech osobnostního rozvoje, zejména na rozvoji mužů, a kurzech práce s tělem a intimitou. V současné době pracuje ve svých projektech Art of Touch – Léčení dotekem – www.artoftouch.cz, kde se zabývá prací s tělem a Pobyt v lese – www.pobytvlese.cz, kde provází lidi do největší hloubky sebe samých skrze samotu a přírodu. Se Sidem Smutným je spolutvůrcem v projektu Zralý muž – www.zralymuz.cz a spoluprůvodcem na dalších workshopech, které spolu vedou od roku 2017.

Michal také buduje retreatové a meditační centrum www.pabenickymlyn.cz. Rád by, aby toto krásné místo s nádhernou energií sloužilo pro návrat lidí k přírodě a k sobě samým, nejen jako základna pro Pobyt v lese, ale i pro jógové a meditační pobyty.

Michal: “Začal jsem si uvědomovat, že život má neomezené možnosti a seberozvoj v něm může být nekonečný. Došlo mi že to, co se v našem životě děje, závisí jen na nás a je jen na nás, kam budeme směřovat. Stal jsem se obdivovatelem zázraků života a toho, co v něm prací na sobě můžeme dokázat. Baví mě odstraňovat pouta a hranice ze svého života a také života dalších lidí.

Skrze práci s tělem a terapiemi v lese pomáhám lidem v objevování jejich darů, léčení strachů, přijetí svých temnot a stínů, pomáhám léčit stará zranění, jizvy, emoční bloky v těle a pocity vlastní nedokonalosti. Mým záměrem je otevírat muže a ženy k tomu, aby poznali plný potenciál svého těla a mysli, aby se otevřeli potěšení a zcitlivěli sebe a své tělo natolik, že mohou zažívat větší potěšení a žít svůj život intenzivně v radosti a lásce.”

Místo:

Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí 11  http://www.kubasovachalupa.cz/kontakty/

Ubytování:

Ubytování ve 3lůžkových, 4lůžkových, 5lůžkových, 6lůžkových a 7lůžkových pokojích. V jednom pokoji budou maximálně tři páry. Páru bude dán pokoj dle rychlosti přihlášení, čím dříve tím méně lůžkový pokoj bude přidělen 🙂

Strava:

Čeká vás výtečná domácí vegetariánská strava.

Cena za stravu a ubytování:

Plná penze a ubytování na pokoji za pár: 12 000 Kč – Změna ceny vyhrazena dle aktuálních podmínek pronajimatele.

Termín:

Začínáme 17. 9. v 18:00 registrací a pak v 19:00 večeří. Končíme 24. 9. v 15:30 po obědě.

Kurzovné:

19 000 Kč za pár

Přihláška:

Po vyplnění a odeslání formuláře vám přijde na váš e-mail potvrzení o přijetí přihlášky. Pro rezervaci místa na kurzu prosím uhraďte nevratnou zálohu 5 000 Kč za pár, ta bude na místě odečtena z kurzovného, které bude v den zahájení kurzu vybráno v hotovosti. Zálohu prosím zašlete na účet: 2101682433/2010 a do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a tel. číslo. Vaše místo bude rezervováno po připsání zálohy na účet. Při naplnění kapacity skupiny budeme zohledňovat datum připsání zálohy.

Těšíme se na Vás, Tayen, Sid a Michal

Kontakt:

Michal: +420 737 756 101

email: michal.seifert@gmail.com

Pomohla by vám pro rozhodnutí telefonická konzultace či osobní schůzka?

Dohodněte si ji s námi. Těšíme se na vás!

DALŠÍ WORKSHOPY

DALŠÍ SLUŽBY