Příběh

SIDMůj život je velké dobrodružství. Za svůj život jsem zažil spoustu pádů, vzestupů i změn. Tolik, že se mě moje okolí ptalo, proč je můj život jedna velká změna. Pochopil jsem to až před pár lety, kdy jsem se začal věnovat transformaci lidských životů i firem. Bez svých zkušeností bych těžko mohl firmám a lidem radit. Většinu problémů a témat, které mi klienti přinášejí, jsem si prožil sám. Můžu jim tedy rozumět a pomoci. Mám to sám integrované a můžu jím něco dát. Kolem dvaceti let jsem prožil svojí první velkou transformaci. Zemřel mi nejlepší kamarád, můj švagr skončil po úraze na vozíku, já měl těžký úraz hlavy a málem zemřel, rozvedl jsem se po velmi krátkém manželství a zemřel mi otec. Zdravotně jsem zkolaboval a život mi přestal dávat smysl.

 

Otevřelo se však ve mně spojení s něčím vyšším v sobě, co mi umožnilo pochopit smysl všech mých prožitků a najít v nich velkou sílu, potenciál a dary. Začal jsem pracovat na svém osobním rozvoji. Za ty roky jsem do sebe investoval několik miliónů. A nelituji ani jediné koruny. Učil jsem se od nejlepších koučů a psychologů u nás jako Radvan Bahbouh, Naďa Grosamová, Jan Jílek, od havajských kahunů na Havaji, od světových velikánů jako Philip Kotler a Tony Buzano, od mého guru Ama Bhagavan v Indii. Učil jsem se různé metody rozvoje ze Shaolinu, z USA, Indie, ČR, od skvělých lídrů z byznys prostředí u nás jako Jiří Devát, Jan Muehlfeit, Ivan Pilný, Michal Čupa, od manažerů z USA a celé Evropy. Strávil jsem více jak dvacet let v prostředí top managementu velkých korporací. Nejvíce jsem se naučil za deset let v Microsoftu jako obchodní ředitel pro ČR i SR. Když jsem v prosinci 2007 odešel, nebyl jsem najednou nic. Důležitá funkce na vizitce zmizela. Hledal jsem znovu svojí identitu a našel jsem jí jako transformační kouč.

 

Měsíc po mém odchodu jsem se šel přihlásit na pracák. Nevěděl jsem co dál a tak jsem odjel na Havaj, do Indie a na Bali studovat a učit se o životě. Učil jsem se od místních guru, od domorodců i od přírody. Vystudoval jsem koučování na kanadské Erickson College a spojil dohromady poznatky z koučování a z mých cest po světě do nové vlastní metody Transformačního koučování. Vrátil jsem se a založil firmu. Půl roku pote, jsem již pracoval jako externí kouč jedné z nejlepších firem v oblasti obchodních školení na světě www.imparta.com pro největší telekomunikační firmu u nás. Vedl jsem projekt pro 40 manažerů a 400 obchodníků, který trval dlouhých šest let a přinesl jasné výsledky. Během tohoto projektu jsem začal provádět lidi a firmy jejich stíny a transformací. Dávat jejich životy a podnikání zpět do rovnováhy. Pomáhat jim najít vizi, potenciál, poslání a jejich dary. Najít vlastní či firemní smysl a prosperitu.

 

Za tu dobu jsem strávil přes 2 300 hodin s lidmi a firmami. Přes 1 500 mužů jsem v rámci programu Cesta Pravého Muže www.cestapravehomuze.cz poslal do lesa hledat svojí vizi. Provedl jsem za poslední tři roky se svými kolegy přes 35 vědomých lídrů ročním kurzem www.vedomylidr.cz . Skrze údolí stínů pomáhám lidem najít jejich poslání, vizi a dary. Většina našich problémů souvisí s nezpracovanými vzpomínkami, neprožitými pocity v našem těle, se strachy a omezujicími životními vzorci. Svoje dary najdeme schované pod hromadou stínů, zranění a bolesti. V těch nejtemnějších údolích. Stojí za to je najít. Zvu vás na cestu. Na cestu dovnitř vás samotných. Lepší investici než najít sebe, svůj smysl a svoje srdce nemůžete udělat.

Vladimír Sid Smutný

 

ROZHOVORY:

Když ze sebe nedáš světu to nejlepší, nemůžeš být opravdu šťastný http://www.hrkavarna.cz/tema-mesice/management-21-stoleti/rozhovor-s-vladimirem-smutnym-kdyz-ze-sebe-nedas-svetu-to-nejlepsi-nemuzes-byt-oprav/#.U60quXyKBD8

 

Mužská vize http://www.muzskykruh.cz/en/rozhovor-s-vladimirem-smutnym

 

PROFIL KOUČE „Ing. Vladimír Smutný“

Vladimír Smutný profil 2015

 

VYBRANÉ CERTIFIKACE:

Týmový Koučink TASC Certifikát CzechEkoSystem Kouč
Membership_Certificate_ICF  Leading Change Program - Athens Phillip Kotler on Marketing VS

 

Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů

Lee Iacocca